Мої долоньки проти булінгу
Питання булінгу в учнівському середовищі, й досі актуальне в сучасних українських школах. Якщо говорити про булінг, як про явище, то найчастіше подібне зустрічається саме у підлітковому середовищі. Також слід зазначити, що прояви булінгу, можна зустріти і в середовищі взаємовідносин між дорослими людьми.
Тому з метою запобігання булінгу серед здобувачів освіти нашої гімназії було проведено виховну бесіду на якій ми розглянули ряд питань, які стосуються теми булінгу : Що робити, якщо ти став жертвою булінгу?
Що робити, якщо ти став свідком булінгу? Як правильно діяти уразі того коли тебе булять?
Розглянули чотири поширених види булінгу, такі як :
1. Вербальний (словесний) булінг
2. Фізичний булінг
3. Соціальний булінг
4. Кіберзалякування, кібербулінг
Разом із учнями обговорили, що ж це за види, які їх ознаки. Та проаналізували їх характерні ознаки, на прикладі переглянутого мульфільму та соціального відеоролику про булінг. Розглянули наслідки булінгу, до чого це може призвести, та чому конкретна особа починає булити інших.
Також було проведено опитування та тестування серед здобувачів. І на завершення нашої виховної бесіди, було створено плакат «Мої долоньки проти булінгу».
Зауважимо, не кожен конфлікт є булінгом. Цькування – це тривалі, повторювані дії. Крім того, ключовою ознакою булінгу є бажання завдати шкоди, принизити жертву.